Czekoladowy mus z awokado jak nutella – lek na drżącą powiekę

Czekoladowy mus z awokado wymyśliłam w celach leczniczych. Miałam już dość drżącej powieki, która od 2 dni żyła własnym życiem zupełnie tak, jakby mikroskopijnych rozmiarów obcy skakał pod nią na trampolinie. Potrzebowałam magnezu, na gwałt! Gdzie jest go najwięcej? Ano w kakao, awokado, orzechach i bananach.

Czekoladowy mus z awokado

Magnez to pierwiastek na wagę złota. Koi nerwy i zapewnia dobry sen. Jego duże niedobory łatwo rozpoznać – pojawiają się skurcze mięśni, irytująco drgają powieki, można odczuwać rozdrażnienie i zmęczenie. Mnie ostatnio dopadł tzw. kac po zimie, czyli wiosenne przesilenie – paradoksalnie w pierwsze słoneczne i prawdziwie ciepłe dni jedyne na co mam ochotę, to spać, spać i jeszcze raz spać. Pojawiło się też drganie powieki. Zwykle magnez uzupełniam za pomocą olejku magnezowego, który wmasowuję w skórę. Niestety jakiś czas temu się skończył, postanowiłam więc „ugryźć” temat w inny sposób.

Dzięki mojej drżącej jak liść na wietrze powiece powstał ten obrzydliwie zdrowy i pyszny:

CZEKOLADOWY MUS Z AWOKADO BEZ CUKRU

SKŁADNIKI:

 • 1 dojrzałe awokado (tutaj pisałam jak wybrać awokado)
 • 1 spory, dojrzały banan – podobno te z brązowymi plamkami są superzdrowe
 • 3-4 łyżki kakao (magnezowy mocarz)
 • 2 łyżki masła orzechowego – tłuszcze trans, wiadomka :( Ale od czasu do czasu można, prawda?
 • 1 łyżka pasty tahini (opcjonalnie)
 • Od razu mówię, że to nie jest koktajl z serii „lekkie i fit”. Nie polecam go osobom, którym zależy na zrzuceniu wagi. Jednak ze względu na sporą ilość cennych pierwiastków (m.in. magnezu i żelaza) oraz białka może być ciekawą alternatywą dla osób intensywnie trenujących.

  czekoladowy mus z awokado - tabela

  PRZYGOTOWANIE:
  1. Obieram to, co trzeba
  2. Wrzucam wszystkie składniki do kielicha blendera
  3. Miksuję na gładki mus

  Efekt? Bierzesz kilka niezbyt ciekawych produktów, a otrzymujesz mus czekoladowy, przypominający w smaku nutellę! Ze składników, które podaję w przepisie, wychodzą 2 całkiem spore porcje. Ja zjadłam swoją i jeszcze trochę polizałam z porcji M… Nie moja wina, że się ociągał 😀

  Czekoladowy mus z awokado

  Zobaczcie, jak dużo magnezu znajduje się w gotowym musie:
  Czekoladowy mus z awokado

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *